LocalGov Paragraphs (2.6.3) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Closed
pt: Fechado

en: On
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Size
pt: Tamanho

en: Number
pt: Número

en: Quote
pt: Cotação

en: Image
pt: Imagem

en: Description field
pt: Campo de descrição

en: Default
pt: Padrão

en: Background
pt: Fundo

en: Summary
pt: Resumo

en: Top
pt: Superior

en: Icon
pt: Ícone

en: Teaser
pt: Chamada

en: Text
pt: Texto

en: Attachment
pt: Anexo

en: Promoted
pt: Promovido

en: Contact
pt: Contato

en: Bottom
pt: Inferior

en: Off
pt: Desligado

en: Location
pt: Localização

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: Table
pt: Tabela

en: Button
pt: Botão

en: Teasers
pt: Chamadas

en: Caption
pt: Legenda

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Documents
pt: Documentos

en: Tabs
pt: Abas

en: Grid
pt: Grade

en: Featured
pt: Destacado

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Minimal
pt: Mínimo

en: Title link
pt: Link do título

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Media item
pt: Item de mídia
