LocalGov Paragraphs (2.5.7) - en to de translation catalogue (55 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Author
de: Autor

en: Closed
de: Geschlossen

en: On
de: An

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Size
de: Größe

en: Number
de: Zahl

en: Quote
de: Zitat

en: Image
de: Bild

en: Description field
de: Beschreibungsfeld

en: Default
de: Standard

en: Background
de: Hintergrund

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Top
de: Oben

en: Icon
de: Symbol

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Attachment
de: Anhang

en: Promoted
de: Auf der Startseite

en: Email
de: E-Mail

en: Contact
de: Kontakt

en: Bottom
de: Unten

en: Off
de: Aus

en: Location
de: Ort

en: Heading
de: Überschrift

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Mobile
de: Mobil

en: Address
de: Adresse

en: Table
de: Tabelle

en: Caption
de: Beschriftung

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Link style
de: Link-Stil

en: Documents
de: Dokumente

en: Grid
de: Raster

en: Featured
de: Hervorheben

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Open link in a new window
de: Link in neuem Fenster öffnen

en: Background image
de: Hintergrundbild

en: Subheading
de: Untertitel

en: Accordion
de: Akkordeon

en: Header text
de: Header-text

en: Body text
de: Inhalt des Tesxtkörpers

en: Block view
de: Block-Ansicht

en: Office hours
de: Öffnungszeiten

en: Boxes
de: Boxen

en: Title link
de: Titellink

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Padding Top
de: Innenabstand oben

en: Padding Bottom
de: Innenabstand unten

en: Colour theme
de: Farb Schema

en: Striped
de: Gestreift

en: Media item
de: Medium

en: (opens in a new window)
de: (öffnet in einem neuen Fenster)
