LocalGov Publications (1.1.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: On
id: Pada

en: Image
id: Gambar

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Book
id: Buku

en: Default
id: Bawaan

en: Text
id: Teks

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: No books available.
id: Tidak tersedia buku.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity Reference
id: Referensi Entitas

en: Edit order and titles
id: Ubah urutan dan judul
