LocalGov Services (2.2.1) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Type
de: Typ

en: Action
de: Aktion

en: On
de: An

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Header
de: Kopfzeile

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Service links
de: Servicelinks

en: Related links
de: Darauf bezogene Links

en: Apply
de: Anwenden

en: Node reference
de: Beitragsreferenz

en: Services
de: Dienste

en: types
de: Typen

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: No title set
de: Kein Titel festgelegt

en: Bundle
de: Subtyp

en: Title: @title
de: Titel: @title

en: Asc
de: Aufsteigend

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Opening hours
de: Öffnungszeiten

en: Impact
de: Wirkung

en: Update form
de: Formular aktualisieren

en: - Restricted access -
de: - Eingeschränkter Zugriff -

en: Parent page
de: Übergeordnete Seite

en: Top tasks
de: Wichtige Aufgaben
