LocalGov Workflows (1.3.11) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Approve
pt: Aprovar

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Schedule
pt: Agendar

en: View
pt: Ver

en: Notes
pt: Notas

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Never
pt: Nunca

en: Contacts
pt: Contatos

en: Authored by
pt: Escrito por

en: 3 months
pt: 3 meses

en: 6 months
pt: 6 meses

en: 1 year
pt: 1 ano

en: 2 years
pt: 2 anos

en: 3 years
pt: 3 anos

en: Notifications
pt: Notificações

en: Enable email notifications
pt: Habilitar notificações por e-mail

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Entity
pt: Entidade

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Review
pt: Revisão do pedido

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Scheduling
pt: Agendamento

en: Drupal user
pt: Usuário do Drupal

en: Needs review
pt: Precisa ser revisado

en: The username of the content author.
pt: O nome de usuário do autor do conteúdo.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
pt: Arquivado

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pt: Rascunho

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pt: Publicado

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
pt: Arquivo

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
pt: Reverter para rascunho

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
pt: Reverter

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
pt: Criar novo rascunho

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pt: Publicar
