LocalGov Workflows (1.4.0) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Author
bn: লেখক

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Language code
bn: ভাষা কোড
