LocalGov Workflows (1.4.0) - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Title
da: Titel

en: Approve
da: Godkend

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Author
da: Forfatter

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Schedule
da: Planlægning

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Never
da: Aldrig

en: Contacts
da: Kontakter

en: Published
da: Udgivet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: author
da: forfatter

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Review
da: Gennemgå

en: Default value
da: Standardværdi

en: Apply
da: Udfør

en: Language code
da: Sprogkode

en: Offset
da: Forskydning

en: Scheduling
da: Planlægning

en: Drupal user
da: Drupal bruger

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: Asc
da: Stigende

en: Get the actual content from a content revision.
da: Hent indholdet fra en indholdsversion.

en: Reschedule
da: Omplanlæg

en: Editorial
da: Redaktionel

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.

en: Find and moderate content.
da: Find og moderér indhold.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
da: Gendan som kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
