LocalGov Workflows (1.4.0) - en to hu translation catalogue (72 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Author
hu: Szerző

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Schedule
hu: Időzítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Updated
hu: Frissítve

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Never
hu: Soha

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Authored by
hu: Szerző

en: 3 months
hu: 3 hónap

en: 6 months
hu: 6 hónap

en: 1 year
hu: 1 év

en: 2 years
hu: 2 év

en: Desc
hu: Csökk

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Add schedule
hu: Időzítés hozzáadása

en: Changed
hu: Módosítva

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Review
hu: Áttekintés

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Offset
hu: Eltolás

en: Scheduling
hu: Ütemezés

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Moderation state
hu: Moderációs állapot

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: Asc
hu: Növ

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Editorial
hu: Szerkesztői

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: Find and moderate content.
hu: Tartalom keresése és moderálása.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
hu: Archivált

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
hu: Archiválás

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
hu: Visszaállítás vázlatként

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
hu: Visszaállítás

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hu: Új vázlat létrehozása

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel
