LocalGov Workflows (1.4.0) - en to mr translation catalogue (37 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Approve
mr: स्वीकार

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Author
mr: लेखक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Name
mr: नाव

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Authored by
mr: लेखक

en: 3 months
mr: ३ महिने

en: 6 months
mr: ६ महिने

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: 2 years
mr: २ वर्षे

en: 3 years
mr: ३ वर्षे

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं
