LocalGov Workflows (1.4.0) - en to ru translation catalogue (70 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Approve
ru: Утвердить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Author
ru: Автор

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Schedule
ru: Расписание

en: View
ru: Просмотр

en: Notes
ru: Примечания

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: Content type
ru: Тип материала

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Never
ru: Никогда

en: Contacts
ru: Контакты

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Authored by
ru: Автор

en: 3 months
ru: 3 месяца

en: 6 months
ru: 6 месяцев

en: 1 year
ru: 1 год

en: Desc
ru: По убыванию

en: Notifications
ru: Уведомления

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: author
ru: автор

en: Entity
ru: Сущность

en: Add schedule
ru: Добавить расписание

en: Changed
ru: Изменение

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Review
ru: Проверка

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: Language code
ru: Код языка

en: Offset
ru: Пропустить

en: Scheduling
ru: Планирование

en: Drupal user
ru: Пользователь Drupal

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Moderation state
ru: Состояние модерации

en: Needs review
ru: Необходим пересмотр

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Get the actual content from a content revision.
ru: Получить актуальное содержимое из редакций.

en: Editorial
ru: В редактировании

en: The username of the content author.
ru: Имя пользователя автора содержимого.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: Find and moderate content.
ru: Найти и модерировать контент.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ru: Заархивированный

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ru: Черновик

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ru: Опубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ru: Архивировать

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
ru: Восстановить из Черновика

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ru: Восстановить

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ru: Создать новый черновик

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ru: Опубликовать
