LocalGov Workflows (1.4.1) - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Approve
ar: الموافقة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Author
ar: المؤلف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Updated
ar: التحديث

en: User
ar: مستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Never
ar: أبدا

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Review
ar: المراجعة

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Moderation state
ar: حالة الإشراف

en: Asc
ar: تصاعدي

en: The username of the content author.
ar: اسم المستخدم لمؤلف المحتوى.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ar: مسودة

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ar: منشور

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ar: أرشفة

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ar: استعادة

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ar: إنشاء مسودة جديدة

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ar: نشر
