LocalGov Workflows (1.4.1) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Author
tr: Yazar

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: View
tr: Görüntüle

en: Notes
tr: Notlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Never
tr: Asla

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Authored by
tr: Yazan

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Desc
tr: Azalan

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: author
tr: yazar

en: Entity
tr: Nesne

en: Changed
tr: Değişti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Apply
tr: Uygula

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Moderation state
tr: Denetim durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Get the actual content from a content revision.
tr: İçerik sürümünden gerçek içeriği al.

en: The username of the content author.
tr: Gönderinin yazarının adı

en: Find and moderate content.
tr: İçeriği bulun ve denetleyin.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
tr: Arşivlendi

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow state label]
en: Published
tr: Yayında

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
tr: Arşiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
tr: Yeni Taslak Oluştur

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
tr: Yayınla
