LocalGov Workflows (1.4.2) - en to cy translation catalogue (33 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Author
cy: Awdur

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Never
cy: Byth

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Apply
cy: Ceisio

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
