LocalGov Workflows (1.4.2) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Title
id: Judul

en: Approve
id: Setujui

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Email address
id: Alamat email

en: Author
id: Penulis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Never
id: Tidak pernah

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: author
id: penulis

en: Entity
id: Entitas

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Review
id: Periksa

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Apply
id: Terapkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Offset
id: Letak

en: Scheduling
id: Penjadwalan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Moderation state
id: Status moderasi

en: Asc
id: Urutan turun

en: Get the actual content from a content revision.
id: Dapatkan konten sesungguhnya dari revisi konten.

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.

en: Find and moderate content.
id: Menemukan dan memoderasi konten.
