LocalGov Workflows (1.4.2) - en to it translation catalogue (55 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Author
it: Autore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Schedule
it: Pianifica

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Never
it: Mai

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Notifications
it: Notifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: author
it: autore

en: Entity
it: Entità

en: Changed
it: Modificato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Review
it: Revisione

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Offset
it: Scostamento

en: Scheduling
it: Programmazione

en: Drupal user
it: Utente Drupal

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: Needs review
it: Richiede revisione

en: Get the actual content from a content revision.
it: Ottieni il contenuto effettivo da una revisione del contenuto.

en: Reschedule
it: Riprogrammare

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.
