LocalGov Workflows (1.4.2) - en to ja translation catalogue (66 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Author
ja: 投稿者

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Schedule
ja: スケジュール

en: View
ja: ビュー

en: Notes
ja: ノート

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Never
ja: なし

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Notifications
ja: 通知

en: Enable email notifications
ja: メール通知を有効にする

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: author
ja: 投稿者

en: Entity
ja: エンティティ

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Review
ja: 確認する

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Apply
ja: 適用

en: Language code
ja: 言語コード

en: Offset
ja: オフセット

en: Scheduling
ja: スケジューリング

en: Drupal user
ja: Drupalユーザー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Moderation state
ja: モデレーション状態

en: Needs review
ja: 要レビュー

en: Asc
ja: 昇順

en: Get the actual content from a content revision.
ja: コンテンツリビジョンから実際のコンテンツを取得します。

en: Editorial
ja: コンテンツ編集

en: The username of the content author.
ja: コンテンツ投稿者のユーザー名。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ja: アーカイブ済み

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ja: 下書き

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ja: 掲載済み

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ja: アーカイブ

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
ja: 下書きに戻す

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ja: 戻す

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ja: 下書きを新規作成

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ja: 掲載
