LocalGov Workflows (1.4.2) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Author
nl: Auteur

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Schedule
nl: Inplannen

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Never
nl: Nooit

en: Contacts
nl: Contacten

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Desc
nl: Aflopend

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Enable email notifications
nl: E-mailmeldingen inschakelen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: author
nl: auteur

en: Entity
nl: Entiteit

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Review
nl: Overzicht

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Scheduling
nl: Planning

en: Drupal user
nl: Drupalgebruiker

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Moderation state
nl: Moderatiestatus

en: Needs review
nl: Te beoordelen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Get the actual content from a content revision.
nl: Verkrijg de inhoud van een inhoudsrevisie.

en: Reschedule
nl: Opnieuw inplannen

en: Editorial
nl: Redactioneel

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: Find and moderate content.
nl: Inhoud zoeken en modereren.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
nl: Gearchiveerd

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
nl: Concept

[ctx: Workflow state label]
en: Published
nl: Gepubliceerd

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
nl: Archiveren

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
nl: Herstellen naar Concept

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
nl: Herstellen

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
nl: Nieuw concept maken

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
nl: Publiceren
