LocalGov Workflows (1.4.2) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Approve
pt: Aprovar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Predefinido

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Utilizador

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Never
pt: Nunca

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Authored by
pt: Criado por

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Criado em

en: author
pt: autor

en: Entity
pt: Entidade

en: Changed
pt: Alterado

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Apply
pt: Aplicar

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Moderation state
pt: Estado de moderação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Get the actual content from a content revision.
pt: Obter o conteúdo atual a partir de uma revisão de conteúdo.
