LocalGov Workflows (1.4.2) - en to uk translation catalogue (75 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Author
uk: Автор

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Schedule
uk: Розклад

en: View
uk: Перегляд

en: Notes
uk: Примітки

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Never
uk: Ніколи

en: Contacts
uk: Контакти

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Authored by
uk: Автор

en: 3 months
uk: 3 місяці

en: 6 months
uk: 6 місяців

en: 1 year
uk: 1 рік

en: 2 years
uk: 2 роки

en: 3 years
uk: 3 роки

en: Desc
uk: Спад

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: author
uk: автор

en: Entity
uk: Сутність

en: Add schedule
uk: Додати розклад

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Review
uk: Перевірити

en: Default value
uk: Базове значення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Language code
uk: Код мови

en: Offset
uk: Зміщення

en: Scheduling
uk: Планування

en: Drupal user
uk: Користувач Drupal

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Moderation state
uk: Стан модерації

en: Needs review
uk: Потребує перевірки

en: Asc
uk: Зрост

en: Get the actual content from a content revision.
uk: Отримати актуальний вміст з редакції матеріалу.

en: Reschedule
uk: Перепланувати

en: Editorial
uk: Редагування

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: Testing options
uk: Варіанти тестування

en: Find and moderate content.
uk: Немає доступного модерованого вмісту. Тут перераховані лише ті, що очікують на розгляд зміст, такі як чернетки.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
uk: Архівовано

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
uk: Чернетка

[ctx: Workflow state label]
en: Published
uk: Опубліковано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
uk: Архівувати

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
uk: Відновити до чернетки

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
uk: Відновити

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
uk: Створити нову чернетку

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
uk: Опублікувати
