Location Migration (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Translatable
nl: Vertaalbaar

en: Cardinality
nl: Kardinaliteit

en: Migration
nl: Migratie

en: The entity type.
nl: Het entiteitstype.

en: The field name.
nl: De veldnaam.

en: The entity bundle.
nl: De entiteitbundel.

en: The field instance data.
nl: De veldinstantie-gegevens.

en: The field type
nl: Het veldtype
