Location Selector (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Value
ja: 値

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: - Please select -
ja: 選択してください

en: empty
ja: 空

en: About
ja: アバウト

en: Is empty (NULL)
ja: 空(NULL)です

en: not empty
ja: 空ではない

en: exposed
ja: 表示

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Is not empty (NOT NULL)
ja: 空でない（NOT NULL）

en: grouped
ja: グループ化

en: Network problem!
ja: ネットワークの問題!
