Location Selector (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: empty
ru: пусто

en: About
ru: Информация

en: Is empty (NULL)
ru: Пустое (NULL)

en: not empty
ru: не пусто

en: exposed
ru: раскрыт

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Is not empty (NOT NULL)
ru: Не пустое (NOT NULL)

en: grouped
ru: сгруппировано

en: Force selection of deepest level
ru: Форсированная выборка глубокого уровня

en: Network problem!
ru: Проблема с сетью!

en: Hint text that appears inside the field when empty.
ru: Текст подсказки, который появляется внутри поля, когда пусто.
