Loco Translate (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Language
uk: Мова

en: Overview
uk: Огляд

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Summary
uk: Резюме

en: 1 hour
uk: 1 година

en: All
uk: Все

en: Never
uk: Ніколи

en: Update available
uk: З'явилося оновлення

en: 1 day
uk: 1 день

en: Template
uk: Шаблон

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Installed
uk: Встановлено

en: Interval
uk: Проміжок

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: 3 hours
uk: 3 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: No update data available
uk: Дані про оновлення відсутні

en: Push
uk: Штовхання

en: Automation
uk: Автоматизація

en: Configured
uk: Налаштовано

en: Run every
uk: Запускати кожні

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Langcode
uk: Код мови
