Log entity (2.0.0) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Log
uk: Журнал

en: Reset
uk: Скинути

en: Logs
uk: Журнали

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Page
uk: Сторінка

en: Filter
uk: Фільтр

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Clone
uk: Клонувати

en: Weeks
uk: Тижні

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Authored on
uk: Створено

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Granularity
uk: Точність

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Days
uk: Дні(в)

en: Months
uk: Місяці

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Changed
uk: Змінено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: logs
uk: журнали

en: log
uk: журнал

en: Years
uk: Роки

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Mark as pending
uk: Відмітити очікуючим

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Reschedule
uk: Перепланувати

en: Log type
uk: Тип журналу

en: New date
uk: Нова дата

en: With selection
uk: З вибраним

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Not saved yet
uk: Ще не збережено

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
uk: Підтримує доступні типи матеріалів та поля, що з ними пов'язані.
