Log entity (2.0.2) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Log
hu: Napló

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Logs
hu: Naplók

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: ID
hu: Azonosító

en: Page
hu: Oldal

en: Filter
hu: Szűrő

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Clone
hu: Klónozás

en: Weeks
hu: Hét

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Granularity
hu: Finomság

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Days
hu: Napok

en: Months
hu: Hónapok

en: Hours
hu: Órák

en: Changed
hu: Módosítva

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: logs
hu: naplók

en: log
hu: napló

en: Years
hu: Évek

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Mark as pending
hu: Jelölés függőnek

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Log type
hu: Naplótípus

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Last saved
hu: Utoljára mentve

en: Not saved yet
hu: Nem volt még mentve

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
hu: A rendelkezésre álló tartalomtípusok és a hozzájuk tartozó mezők kezelése.

en: Add Log type
hu: Naplótípus hozzáadása

en: Log types
hu: Naplótípusok

en: No log types available. <a href=":link">Add log type</a>.
hu: Nincsenek naplótípusok. <a href=":link">Naplótípus hozzáadása

en: log type
hu: naplótípus

en: log types
hu: naplótípusok

en: The log type
hu: A naplótípus
