Log entity (2.0.3) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Page
nl: Pagina

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Weeks
nl: Weken

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Granularity
nl: Nauwkeurigheid

en: Days
nl: Dagen

en: Months
nl: Maanden

en: Hours
nl: Uren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Years
nl: Jaren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Mark as pending
nl: Markeer als wachtend

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Log ID
nl: Log-ID

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Bulk update
nl: Bulk-update

en: Asc
nl: Oplopend

en: Reschedule
nl: Opnieuw inplannen

en: Log type
nl: Logboektype

en: New date
nl: Nieuwe datum

en: With selection
nl: Met selectie

en: Last saved
nl: Laatst opgeslagen

en: Not saved yet
nl: Nog niet opgeslagen

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
nl: De beschikbare inhoudstypes en bijbehorende velden beheren.
