Log entity (2.0.3) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Logs
oc: Jornals

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Page
oc: Pagina

en: Filter
oc: Filtrar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Clone
oc: Clonar

en: Weeks
oc: Setmanas

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Days
oc: Jorns

en: Changed
oc: Modificat

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: Master
oc: Maître
