Log entity (2.0.4) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Page
cy: Tudalen

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Clone
cy: Clôn

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Granularity
cy: Gronynnedd

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
