Log entity (2.0.4) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Log
fa: گزارش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: شناسه

en: Page
fa: صفحه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Clone
fa: تکرار

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Hours
fa: ساعت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: logs
fa: رویدادها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها

en: Last saved
fa: آخرین ذخیره

en: Not saved yet
fa: هنوز ذخیره نشده است
