Log entity (2.0.4) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Page
tr: Sayfa

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Clone
tr: Kopya

en: Weeks
tr: Hafta

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Days
tr: Günler

en: Months
tr: Aylar

en: Hours
tr: Saat

en: Changed
tr: Değişti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: log
tr: günlük

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Last saved
tr: Son kaydedilen

en: Not saved yet
tr: Henüz kaydedilmedi

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
tr: Var olan içerik tiplerinin ve bu tiplerle ilişkili alanların bakımını yapın.
