Log entity (2.1.0) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Log
ja: ログ

en: Reset
ja: リセット

en: Logs
ja: ログ

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Page
ja: ページ

en: Filter
ja: フィルター

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Clone
ja: 複製

en: Weeks
ja: 週

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Days
ja: 日

en: Hours
ja: 時

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: log
ja: ログ

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Mark as pending
ja: 保留中にする

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: Last saved
ja: 最終更新

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
ja: 利用可能なコンテンツタイプとそれらに関連付けられたフィールドを管理します。
