Log entity (2.1.0) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Log
pt: Registo

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Logs
pt: Registos

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Page
pt: Página

en: Filter
pt: Filtro

en: Authored by
pt: Criado por

en: Clone
pt: Clonar

en: Weeks
pt: Semanas

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Authored on
pt: Criado em

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Days
pt: Dias

en: Months
pt: Meses

en: Hours
pt: Horas

en: Changed
pt: Alterado

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Years
pt: Anos

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Mark as pending
pt: Marcar como pendente

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Operations links
pt: Ligações de operações

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Master
pt: Principal

en: With selection
pt: Com seleção

en: Last saved
pt: Última gravação

en: Not saved yet
pt: Ainda não foi gravado

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
pt: Mantenha os tipos de conteúdo disponíveis e os campos associados a esses tipos.
