Log entity (2.1.0) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Log
ro: Jurnal

en: Reset
ro: Resetează

en: Logs
ro: Loguri

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Page
ro: Pagina

en: Filter
ro: Filtru

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Clone
ro: Clonare

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: logs
ro: jurnale

en: log
ro: jurnal

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
ro: Mențineți tipurile de conținut disponibile și câmpurile care sunt asociate cu acele tipuri.
