Log entity (2.1.0) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Clone
th: โคลน

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Last saved
th: บันทึกล่าสุด

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้
