Log entity (2.3.0) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Name
bn: নাম

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
