Log entity (3.1.0) - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Log
sv: Logg

en: Logs
sv: Loggar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Authored by
sv: Författad av

en: Clone
sv: Klona

en: Weeks
sv: Veckor

en: Authoring information
sv: Författarinformation

en: Authored on
sv: Författad

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Granularity
sv: Noggrannhet

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Days
sv: Dagar

en: Months
sv: Månader

en: Hours
sv: Timmar

en: Changed
sv: Ändrad

en: logs
sv: loggar

en: log
sv: logg

en: Years
sv: År

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Delete log
sv: Ta bort logg

en: Mark as pending
sv: Markera som ej avklarad

en: Log ID
sv: Logg ID

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Reschedule
sv: boka om

en: Log type
sv: Loggtyp

en: Last saved
sv: Senast sparad

en: Not saved yet
sv: Inte sparad ännu

en: Administer log types
sv: Administrera loggtyper

en: Mark as done
sv: Markera som gjord

en: Provides a log entity type for real world record keeping.
sv: Tillhandahåller en objektstyp för loggning av verkliga registreringar.

en: Log types
sv: Typer av loggningar

en: List of log types
sv: Lista med loggtyper

en: View all log revisions
sv: Visa alla versioner av loggningar

en: Allow viewing log entity revisions.
sv: Tillåt visning av revisioner av loggobjekt.

en: Revert all log revisions
sv: Återställ alla versioner av loggar

en: The name of the log. Leave this blank to automatically generate a name.
sv: Namnet på loggen. Lämna tom för att automatiskt skapa ett namn.

en: log types
sv: loggtyper
