Log entity (3.0.0) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: Log
fr: Journal

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Logs
fr: Journaux

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Filter
fr: Filtrer

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Clone
fr: Cloner

en: Weeks
fr: Semaines

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Granularity
fr: Granularité

en: Workflow
fr: Processus

en: Days
fr: Jours

en: Months
fr: Mois

en: Hours
fr: Heures

en: Changed
fr: Modifié

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: logs
fr: journaux

en: Years
fr: Années

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Mark as pending
fr: Marquer comme en attente

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Log ID
fr: Identifiant (ID) du journal

en: - All -
fr: - Tout -

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Bulk update
fr: Mise à jour en masse

en: Master
fr: Principal

en: Reschedule
fr: Replanifier

en: Log type
fr: Type de journal

en: New date
fr: Nouveau champ "date"

en: With selection
fr: Pour la sélection

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
fr: Maintenir les types de contenus disponibles et les champs qui leur sont associés.
