Log entity (3.0.0) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Reset
it: Ripristina

en: Logs
it: Log

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Page
it: Pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Clone
it: Clona

en: Weeks
it: Settimane

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Granularity
it: Granularità

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Hours
it: Ore

en: Changed
it: Modificato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Years
it: Anni

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Mark as pending
it: Segna come in attesa

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Master
it: Principale

en: Reschedule
it: Riprogrammare

en: Log type
it: Tipo di registrazione

en: With selection
it: Con la selezione

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato

en: Maintain the types of content available and the fields that are associated with those types.
it: Mantenere i tipi di contenuto disponibili ed i campi che sono associati con questi tipi.
