Log Alert Rules (1.0.0-beta1) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Date
fil: Petsa

en: Message
fil: Mensahe

en: Weight
fil: Timbang

en: Export
fil: Luwasin

en: System
fil: Sistema
