Log Alert Rules (1.0.0-beta1) - en to ht translation catalogue (6 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Type
ht: Tip

en: Enabled
ht: Aktif

en: Date
ht: Dat

en: Message
ht: Mesaj

en: Severity
ht: Severite
