Log Alert Rules (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Email settings
id: Pengaturan email

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Test
id: uji

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Export
id: Ekspor

en: Recipients
id: Penerima

en: Severity
id: Keparahan

en: System
id: Sistem

en: Pattern
id: Pola

en: NO
id: TIDAK

en: YES
id: YA

en: Select
id: Pilih

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Thresholds
id: Ambang batas

en: Severity level
id: Tingkat keparahan
