Log Alert Rules (1.0.0-beta1) - en to km translation catalogue (19 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Delete
km: លុប

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Test
km: សាក​ល្បង

en: Message
km: សារ

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Export
km: នាំចេញ

en: Label
km: ស្លាក

en: Recipients
km: អ្នក​ទទួល​

en: Severity
km: ភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន
