Log Alert Rules (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Email settings
pt: Configurações de e-mail

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Test
pt: Teste

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Rótulo

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Severity
pt: Severidade

en: System
pt: Sistema

en: Channel
pt: Canal

en: Pattern
pt: Padrão

en: Threshold
pt: Limite

en: NO
pt: NÃO

en: YES
pt: SIM

en: Email body
pt: Corpo do email

en: Select
pt: Selecionar

en: Back to list
pt: Voltar para lista

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Send email notification
pt: Enviar notificação por e-mail

en: Notification
pt: Notificação

en: Immediate
pt: Imediato

en: Run test
pt: Executar teste

en: Thresholds
pt: Tolerância

en: Severity level
pt: Nível de severidade

en: Message pattern
pt: Padrão da mensagem

en: Select @label
pt: Selecione @label
