Log Alert Rules (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Email settings
tr: E-posta ayarları

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: System
tr: Sistem

en: Email subject
tr: E-posta konusu

en: Channel
tr: Kanal

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Threshold
tr: Eşik

en: NO
tr: HAYIR

en: YES
tr: EVET

en: Email body
tr: E-posta metni

en: Select
tr: Seç

en: Back to list
tr: Listeye dön

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Send email notification
tr: Eposta bildirimi gönder

en: Thresholds
tr: Eşikler

en: Severity level
tr: Önem düzeyi

en: Select @label
tr: @label seç
