Log Alert Rules (1.0.0-beta1) - en to ug translation catalogue (13 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Test
ug: سىناق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: System
ug: سېستىما
