Log Alert Rules (1.0.0-beta2) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Export
bn: রপ্তানী

en: System
bn: সিস্টেম

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
