Log Alert Rules (1.0.0-beta2) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: Message
cy: Neges

en: Weight
cy: Pwysau

en: Export
cy: Allfudo

en: Recipients
cy: Derbynwyr

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Select
cy: Dewis
