Log Alert Rules (1.0.0-beta2) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Type
is: Slag

en: Disable
is: Óvirkja

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Date
is: Dagfesting

en: Message
is: Boð

en: Weight
is: Vekt

en: Export
is: Flyt út

en: Recipients
is: Móttakarar

en: Severity
is: Álvarsemi

en: System
is: Kervi

en: Machine name
is: Maskinnavn
