Log Alert Rules (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Email settings
hi: ईमेल सेटिंग

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Test
hi: परीक्षण

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Label
hi: लेबल

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Severity
hi: तीव्रता

en: System
hi: प्रणाली

en: Pattern
hi: नमूना

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Thresholds
hi: दहलीज

en: UUID
hi: युयुआइङी
