Log Alert Rules (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Email settings
ja: メール設定

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Date
ja: 日付

en: Test
ja: テスト

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Recipients
ja: 受信者

en: Severity
ja: 重大度

en: System
ja: システム

en: Email subject
ja: 件名

en: Channel
ja: チャンネル

en: Pattern
ja: パターン

en: Threshold
ja: しきい値

en: Select
ja: 選択

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Send email notification
ja: メール通知を送信する

en: Notification
ja: 通知

en: Immediate
ja: 今すぐ

en: Run test
ja: 実行テスト

en: Thresholds
ja: しきい値

en: Severity level
ja: 重大度
